Güneş Kıl Yakar mı

Güneş Kıl Yakar mı

Güneşin kavurucu etkisini hepimiz biliriz. Yazın çok fazla güneşte durduysak kollarımızdaki kılların sarardığını ve hatta inceldiğini görürüz. Derimizin yağlandığını, yumuşadığını ve pürüzsüzleştiğini görebiliriz. Güneşin kavurucu etkisi geçici olarak bunları yapabiliyor.

İstenmeyen tüyler herkesin özellikle kızların kabusu oluyor. İstenmeyen tüylerden kurtulmak için reklamlarda gördüğümüz çeşitli araç gereç malzeme ve hatta epilasyon uygulamalarını deniyoruz. İşte tam bu noktada fikrimce güneş ışınları ortaya çıkıyor. Güneşin kavurucu etkisi bu tüylerden kurtulmakta geçici olarak faydalı olabilir mi? Şimdi bu konuyu bazı basit örneklerle genişletelim.

Plajlarda gördüğümüz tüysüz ve pürüzsüz vücutlar epilasyonun sonucu mu. Öyleyse bile hepsi mi epilasyon. Yada plajlarda denizle fazla işi olmayanları yani sadece o gün denize gelmiş olanları görürüz. Sürekli denize girenlerle ilk defa denize gireni karşılaştıralım. Aradaki fark gözle görülüyor olabilir. Tabi ki denizin tuzlu suyu vücutta tuz bırakıyor ve güneşin kavurucu etkisi de artıyor. Bunuda dikkate almak lazım.

Başka bir örnekte kollarımız alçıdayken olanla ilgili. Alçı alınınca kolumuzda kılların gür çıktığını görürüz.

Anlaşılan güneş doğal bir epilasyon görevi görebiliyor. Tabiki güneş ışınlarına fazla maruz kalmanın da zararlı olduğunu unutmamalıyız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir