Kadınlar Hep Oyundu

Kadınlar Hep Oyundu

İnsanoğlunun en büyük zevkleri para, kadın ve içkidir. Benzer bir ifade at, avrat, silah. Daha başka örnekleride var. Ama mesele anlaşılmıştır. Her dönemin nesnesi farklı bile olsa amaç aynıdır.

Bu yazıda kadınların üç nesnedeki durumunu yazdım. Neredeyse bütün erkekler kadın için yaşıyor, onlar için para kazanıyor. Yani kadınlar hayatta çok önemli.

İslamiyetten önce Arap Yarımadasında cahiliye döneminde şaraplar içilir ve dans eden kadınlar izlenirdi. Yani kadın erkeklerin oyuncağı durumundaydı, hemde çok sevdikleri bir oyuncak. Aynı zamanda kız çocukları diri diri toprağa gömülürdü. Yani kadın değerli değildi sadece eğlenceli bir oyuncaktı. Benzer durum Roma tarihinde de vardı. Kadın yine dans eden bir oyuncak yerine koyulurdu. Kadınların hiç bir hakkı yoktu. Benzer durumları tarihin bütün dönemlerinde görebiliriz.

Günümüzde her ne kadar kadın hakları denilse bile kadınlar yine oyuncak durumunda. İsterseniz bunu bakış açınızı değiştirerek çok rahat görebilirsiniz.

Reklamlarda çoğunlukla kadın kullanılır. Neden mi böyle, estetik olsun diyedir. Ama sadece bu değil tabiki toplumun tarihten gelen ilgisi böyle. Söylemiştim kadınlar zevkli bir oyuncak.

Bir fabrikada çalışıyorsunuz. Fabrikada kadın çalışan olmasını istersiniz. Maaşınız az bile olsa çalıştığınız yerde kadın olursa gününüz daha kaliteli ve hızlı geçecektir. Çünkü toplumsal bir psikolojidir bu.

Sekreterlerin neredeyse tamamı kadındır. Fiziki olarak ve de ses olarak estetik olduğu için.

Kadınların askerlik yaptığını düşünsenize. O askerlik nasılda hızla biterdi.

Etrafa bakın daha birçok örnek göreceksiniz. Bu örneklerden sonra şimdi asıl konumuza gelelim.

Kadınlar günümüzde de oyuncak. Ancak bu sefer hakları olan oyuncaklar. Hatta hakları erkeklerden çok daha fazla olan oyuncaklar. Günümüzde bu oyuncaklar için erkeklerin yapmayacağı şey yok. Kadınlar artık erkekleri ezen onları yöneten ve aşağılayan konumuna geldiler. Hani diyoruz ya ilerde yapay zeka insanlığı yönetir mi. Yapay zeka şimdilik bir oyuncak ama ilerde yöneten olabilirler.

Kadınlar oyuncak olma durumundan rahatsız değiller. Aslında bu duruma oyuncak ismi vermek onları rahatsız ediyor ama durum ortada. Önemli bir adamın yada siyasetçinin kariyerini bitirmek için bile kullanılıyorlar. Ben hiç önemli bir kadına kurulmuş erkek tuzağı görmedim.

Durumu daha net ortaya koymak gerekirse reklamda oynayan kadın yarı çıplak kamera karşısında dururken, böyle yarı çıplak bir erkek göremiyoruz.

Kadınlar da biliyor kullanılarak para kazandıklarını ama bunu kabullenemiyorlar. Onlar kadın ve onların hakları var onları kimse kullanamaz. Ancak yaptıkları şey kullanılmaktır.

Yazıma son verirken bahsedilenler tüm kadınlara yönelik değildir. Gerçek bir insan gibi davranan kadınlar ve erkeklerde var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir